Ruszyła 13. edycja Nagrody PRB!

Wystartowała 13. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu. O tym, jakie są kategorie i kogo można zgłosić opowiedział w Dzień Dobry TVN Krzysztof Kulig, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

 

Nagroda Polskiej Rady Biznesu

Już trzynasty rok z rzędu Polska Rada Biznesu spośród setek nominacji z całej Polski wyróżni najwybitniejszych polskich przedsiębiorców, innowatorów i społeczników.

– 19 listopada to bardzo ważna data dla nas, bo to początek 13. edycji nagrody Polskiej Rady Biznesu. Można już zgłaszać kandydatury. To bardzo prosty proces, bo wystarczy wejść na stronę internetową nagrodaprb.pl i wypełnić formularz. Bardzo nam zależy na tym, żeby te zgłoszenia przychodziły z całej Polski, z różnych źródeł, ponieważ chcemy promować organizacje, a właściwie osoby, które stoją za tymi przedsiębiorstwami. Są wspaniałe polskie firmy, które odnoszą sukces w całej Europie, są bardzo innowacyjne, z ich produktów czy usług korzysta pół Europy, a my ich nie znamy w ogóle. Ważne, żebyśmy mieli okazję je poznać – powiedział Krzysztof Kulig, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Biznesowe Oskary

Do 12 stycznia 2024 roku każdy może zgłosić swoje nominacje poprzez formularz internetowy.

– To jest bardzo ważne w tej nagrodzie, że my nie nagradzamy organizacji, tylko my nagradzamy ludzi. To jest takie święto przedsiębiorczości, rozumianej nie tylko jako osiągnięcie bardzo ambitnego celu, ale również jako umiejętność zarażenia tą pasją innych ludzi, stworzenia miejsc pracy – wskazał gość TVN. – W trzech kategoriach, które mamy, czyli „Sukces”, „Wizja i innowacje” oraz „Działalność społeczna”, wszyscy laureaci charakteryzują się tą przedsiębiorczością. W zeszłym roku w kategorii „Sukces” zwyciężyła Marta Półtorak, twórczyni firmy Marma Polskie Folie. To wiodący producent folii, które wydają się bardzo trudnym produktem, bo wszyscy mówimy teraz o ochronie środowiska. Okazuje się, że można tworzyć produkt, który jest niezwykle potrzebny, a jednocześnie robić to w sposób odpowiedzialny i zgodnie z normami środowiskowymi – przyznał Krzysztof Kulig.

1 marca przyszłego roku nastąpi ogłoszenie finalistów w trzech kategoriach, a 27 maja odbędzie się uroczysta gala i ogłoszenie laureatów.

Na antenie TVN będzie wielka gala, rozdanie nagród, więc zapraszam do oglądania – podkreślił Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

 

en/pl


^