Ostatnia okazja na zgłoszenie nominacji w 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Tylko do 20 stycznia 2019 roku czekamy na zgłoszenia kandydatów w 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego każdy może zgłosić swojego kandydata w co najmniej jednej z trzech kategorii: SUKCES, WIZJA I INNOWACJE oraz DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 27 maja 2019 roku w warszawskim Ufficio Primo.

Kończy się pierwszy etap 8. edycji Nagrody PRB związany ze zbieraniem nominacji. Biuro Nagrody wysłało zaproszenia do ich składania do rekordowej liczby kilkuset instytucji naukowych, publicznych, samorządowych, ale każdy może jeszcze zgłosić swoich kandydatów przez stronę internetową www.nagrodaprb.pl. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do niedzieli 20 stycznia 2019 roku.

Kandydatów do Nagrody PRB można zgłaszać w trzech konkursowych kategoriach:

  • Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek,
  • Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej,
  • Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana przez ludzi sukcesu, przedsiębiorców, którzy sprawdzili się w najbardziej konkurencyjnej dziedzinie i w praktyce potwierdzili swoje wysokie kwalifikacje. To grono szczególnie surowe w ocenie. Jednak pozytywna ocena ze strony tak szacownego gremium oznacza bardzo wiele – mówi Bartosz Pilitowski, założyciel i lider Fundacji Court Watch Polska, laureat 7. edycji Nagrody PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA.

Nagroda PRB to nie jest jednorazowe wyróżnienie. To trwa do dziś. W 2017 roku otrzymaliśmy wielkie wsparcie dla naszego programu, którego celem jest przebadanie wszystkich Polaków pod kątem zachorowania na raka, a Nagroda Polskiej Rady Biznesu pozwoliła nam tak naprawdę zaistnieć. Kiedy ją dostaliśmy, posiadaliśmy naszą innowacyjną technologię, ale mieliśmy przebadanych raptem 3 tysiące osób. Wraz z wyróżnieniem przyszedł mocny komunikat: róbcie to, to jest wartościowe, ważne społecznie. Nie minęło półtora roku, a przebadaliśmy już 20 tysięcy osób. To wsparcie przełożyło się na sukces projektu – podkreśla prof. Krystian Jażdżewski z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz uniwersyteckiej spółki spin-off Warsaw Genomics, laureat 6. edycji Nagrody PRB w kategorii WIZJA I INNOWACJE.

Laureata Nagrody specjalnej PRB im. Jana Wejcherta – za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego – wskaże Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członkowie rodzin Patronów Nagrody.

Terminarz 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu:

  • 18 listopada 2018 – 20 stycznia 2019 – przyjmowanie nominacji
  • 11 marca 2019 – ogłoszenie Finalistów w trzech kategoriach
  • 27 maja 2019 – uroczysta Gala Finałowa i ogłoszenie Laureatów

Uroczysta Gala 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo 27 maja 2019 roku i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

en/pl


^