Idea Nagrody

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jako kontynuacja Nagrody PRB im. Jana Wejcherta to wyjątkowa inicjatywa, która w 2018 roku po raz siódmy nagrodziła osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest przyznawana w trzech kategoriach:

Kapituła konkursu przyznaje także własną Nagrodę specjalną PRB im. Jana Wejcherta, za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego.

Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły
Idea, która stoi za Nagrodą Polskiej Rady Biznesu jest oparta na tych samych wartościach, które od 26 lat stanowią fundament naszej organizacji. To nagroda dla ludzi wyjątkowych, wyróżniających się nie tylko wybitnymi osiągnięciami, ale również drogą jaką do nich doszli. To właśnie takie postaci jak nasz patron, Jan Wejchert, Jan Kulczyk, czy Andrzej Czernecki współzałożyciele i wieloletni prezesi Polskiej Rady Biznesu stanowią wzór przedsiębiorcy, który staramy się promować i zaszczepiać w kolejnych pokoleniach.
Aldona Wejchert
Wyróżnienia, które wręczamy Laureatom mają nie tylko nagradzać, ale przede wszystkim motywować i to nie tylko zwycięzców, ale także tysiące polskich przedsiębiorców, którzy każdego dnia napędzają polską gospodarkę wbrew wielu przeciwnościom. Chcemy pokazać, że ich praca jest ważna, jest dostrzegana. Dlatego każdego roku staramy się angażować setki instytucji, partnerów a nawet prywatnych osób z całej Polski do zgłaszania nominacji. Wierzę, że w tym roku po raz kolejny poznamy wspaniałe historie ludzi, które jeszcze bardziej wzmocnią naszą wiarę w polską przedsiębiorczość i poruszą nasze serca.
prof. Leszek Balcerowicz
Jan Wejchert Patron Nagrody specjalnej PRB nie tylko myślał, ale też działał na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.