Idea Nagrody

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta to wyjątkowa inicjatywa, która w 2017 roku po raz szósty nagrodzi osoby, które w sposób szczególny wyróżniły się na polskiej scenie działalności biznesowej i społecznej.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest przyznawana w trzech kategoriach: Sukces, Wizja i innowacje oraz Działalność społeczna.

Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły
Idea, która stoi za Nagrodą Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta jest oparta na tych samych wartościach, które od 25 lat stanowią fundament naszej organizacji. To nagroda dla ludzi wyjątkowych, wyróżniających się nie tylko wybitnymi osiągnięciami, ale również drogą jaką do nich doszli. To właśnie takie postaci jak nasz patron, Jan Wejchert, czy Jan Kulczyk, współzałożyciele i wieloletni prezesi Polskiej Rady Biznesu stanowią wzór przedsiębiorcy, który staramy się promować i zaszczepiać w kolejnych pokoleniach.
Aldona Wejchert
Wyróżnienia, które wręczamy Laureatom mają nie tylko nagradzać, ale przede wszystkim motywować i to nie tylko zwycięzców, ale także tysiące polskich przedsiębiorców, którzy każdego dnia napędzają polską gospodarkę wbrew wielu przeciwnościom. Chcemy pokazać, że ich praca jest ważna, jest dostrzegana. Dlatego każdego roku staramy się angażować setki instytucji, partnerów a nawet prywatnych osób z całej Polski do zgłaszania nominacji. Wierzę, że w tym roku po raz kolejny poznamy wspaniałe historie ludzi, które jeszcze bardziej wzmocnią naszą wiarę w polską przedsiębiorczość i poruszą nasze serca.
prof. Leszek Balcerowicz
Jan Wejchert nie tylko myślał, ale też działał na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w Polsce.