Laureaci 9. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

Znamy zwycięzców 9. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nagrodę PRB w kategorii SUKCES im. Jana Kulczyka otrzymał Adam Góral – założyciel i prezes firmy informatycznej Asseco Poland. Laureatem Nagrody PRB w kategorii WIZJA I INNOWACJE pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu został prof. Jakub Swadźba – założyciel i prezes sieci laboratoriów Diagnostyka. Nagroda PRB w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA im. Andrzeja Czerneckiego trafiła do Ireny Dawid-Olczyk, współzałożycielki i prezeski Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada.

Finał konkursu miał miejsce 16 maja br. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, Polska Rada Biznesu zdecydowała się na odwołanie uroczystej Gali konkursu, która odbywa się co roku w warszawskim Ufficio Primo, i przeniosła wręczenie nagród do studia telewizyjnego. Wcześniej Nagrodę Specjalną PRB im. Jana Wejcherta – pozakonkursowe wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę Nagrody PRB za całokształt działalności – odebrał w taki sposób prof. Adam Strzembosz. Zapraszamy do obejrzenia relacji!

 

Oto sylwetki tegorocznych laureatów Nagrody w kategoriach konkursowych:

 

Nagroda PRB w kategorii SUKCES im. Jana Kulczyka – za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek:

 

Adam Góral – założyciel i prezes firmy Asseco Poland S.A., największej polskiej spółki informatycznej, specjalizującej się w produkcji oprogramowania komputerowego. Od 1991 roku rozwijał przedsiębiorstwo COMP Rzeszów, które po wprowadzeniu na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jako Asseco Poland rozpoczęło ekspansję międzynarodową.

 

Nagroda PRB w kategorii WIZJA I INNOWACJE pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu – za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej:

 

Prof. Jakub Swadźba – założyciel i prezes firmy Diagnostyka Sp. z.o.o. z siedzibą w Krakowie, największej sieci laboratoriów medycznych w Polsce. Od ponad 25 lat aktywnie rozwija rynek usług diagnostycznych, koncentrując się na nowoczesnych technologiach i innowacjach, w tym w genetyce i histopatologii. Jest kierownikiem Katedry Medycyny Laboratoryjnej na Wydziale Lekarskim Akademii im. Jana Frycza Modrzewskiego w Krakowie oraz autorem prac naukowych z dziedziny autoimmunologii i nadkrzepliwości krwi, prowadzi w tym zakresie praktykę lekarską.

 

Nagroda PRB w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA im. Andrzeja Czerneckiego – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym:

 

Irena Dawid-Olczyk – współzałożycielka i prezeska Fundacji Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada, pomysłodawczyni i długoletnia koordynatorka Krajowego Centrum Interwencyjno-Konsultacyjnego dla Ofiar Handlu Ludźmi. Od przeszło 25 lat jest zaangażowana we wspieranie ofiar handlu ludźmi, pracy przymusowej oraz komercyjnego wykorzystania seksualnego. Laureatka nagrody RPO im Pawła Włodkowica. Trenerka, autorka programów szkoleniowych, konsultantka przedsięwzięć artystycznych. Członkini Zespołu d/s Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Zespołu d/s Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Rozwoju. Bada zagrożenie pracą przymusową w firmach.

en/pl


^