Tylko do 19 stycznia czekamy na nominacje do „biznesowych Oskarów” wróć do aktualności

16 stycznia, 2018

19 stycznia 2018 roku mija termin przyjmowania zgłoszeń do 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Każdy może zgłosić swojego kandydata w każdej z trzech kategorii: SUKCES, WIZJA I INNOWACJE, DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA. Należy to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej: www.nagrodaprb.pl

W najbliższy piątek kończy się pierwszy etap 7. edycji Nagrody PRB, w którym przyjmowane są nominacje. Wystarczy wejść na stronę internetową www.nagrodaprb.pl, wybrać zakładkę: ZGŁOŚ KANDYDATA, a następnie zarejestrować się i wypełnić elektroniczny formularz. Warunkiem koniecznym do przyjęcia zgłoszenia jest dołączenie do formularza skanu wypełnionego i podpisanego „Oświadczenia osoby nominowanej”.

„Nie definiujemy żadnych sztywnych kryteriów. Każdy może zgłosić własnych kandydatów. Jestem przekonany, że i w tym roku kolejny raz poznamy wspaniałe historie ludzi, które jeszcze bardziej poruszą nasze serca i wzmocnią wiarę w polską przedsiębiorczość” – przyznaje Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

W 2018 roku Nagroda Polskiej Rady Biznesu, nazywana również „biznesowym Oskarem”, przyznana zostanie w następujących kategoriach:

  • Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek,
  • Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej,
  • Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym,

oraz

  • Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta – za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego.

Kandydatów do Nagrody Specjalnej PRB wskaże Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą autorytety życia gospodarczego, naukowego i kulturalnego, członkowie rodzin Patronów Nagrody oraz laureaci poprzedniej edycji Nagrody. Zgłoszenia od wszystkich instytucji oraz osób indywidualnych będą przyjmowane tylko do 19 stycznia 2018 roku.

„Fakt znalezienia się w finale i zdobycie głównej Nagrody ma bardzo duże znaczenie dla każdej osoby, bez względu na wykonywaną działalność. To oznacza po prostu wielki krok naprzód. Widać to wyraźnie na przykładzie laureatów poprzednich edycji, firm i organizacji społecznych, które dzięki Nagrodzie dostały szanse na dalszy rozwój” – podkreśla Wojciech Kostrzewa Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Laureatów 7. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu poznamy 21 maja 2018 roku podczas uroczystej Gali transmitowanej na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS. Informacje na temat Laureatów i Finalistów wszystkich sześciu edycji Nagród Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta dostępne są na stronie internetowej www.nagrodaprb.pl.