Formularz akredytacji - 6. edycja Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta wróć do aktualności

11 maja, 2017

22 maja 2017 roku dowiemy się, kto zostanie Laureatem Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta - jednego z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Uroczysta Gala odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

Z grona kilkuset osób nominowanych z całej Polski, Kapituła Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta wyłoniła dziewięciu finalistów - wizjonerów, którzy zasługują na miano bohaterów zmieniających rzeczywistość. „Biznesowe „Oskary” są nie tylko wyróżnieniem, ale przede wszystkim motywacją dla tysięcy polskich przedsiębiorców i działaczy społecznych, którzy każdego dnia budują naszą gospodarkę i służą społeczeństwu wbrew wielu przeciwnościom. To Nagroda dla ludzi, których historie poruszają serca, ludzi, którzy zmieniają nasze myślenie o przedsiębiorczości, wzmacniają etos pracy i wiarę w polski biznes.

W kategorii „Sukces” Finalistami 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zostały osoby, które wykazały się wyjątkowymi osiągnięciami biznesowymi:

  • Paweł Marchewka - założyciel i prezes firmy TECHLAND, która jest jednym z dwóch największych i najbardziej uznanych na świecie polskich producentów gier komputerowych.
  • Jacek Sarnowski - współzałożyciel, współwłaściciel oraz niezmiennie od 25 lat Prezes Zarządu PORTA KMI POLAND, specjalizującej się w produkcji drzwi.
  • Jan Szynaka - właściciel firmy SZYNAKA MEBLE, utalentowany przedsiębiorca, który niewielki, przydomowy zakład rzemieślniczy przekształcił w prężnie działającą Grupę Meblową.

W kategorii „Wizja i innowacje” Kapituła doceniła osoby, które podejmują odważne działania, wychodzące poza proste schematy działania:

  • Marcin Beme - założyciel i prezes AUDIOTEKI, międzynarodowej platformy dystrybuującej audiobooki, którego wizją jest przywrócenie literatury do codziennego życia ludzi z całego świata i sprawienie, żeby audiobooki stały się ważną częścią ich dnia.
  • Prof. Krystian Jażdżewski - wspólnie z zespołem lekarzy i naukowców z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz uniwersyteckiej spółki spin-off WARSAW GENOMICS opracował jako pierwszy na świecie metodologię najnowocześniejszych testów genetycznych opartych na sekwencjonowaniu genomowym.
  • Miron Mironiuk - założyciel COSMOSE i pomysłodawca technologii OMNIcookie, która wprowadziła pojęcie tzw. ciasteczek offline, za pomocą których można śledzić poczynania potencjalnego klienta w realnym świecie.

W kategorii "Działalność społeczna" Finalistami 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zostały osoby, które działając w systemowy sposób odniosły sukces w działalności społecznej, bądź filantropijnej:

  • Dziewuchy Dziewuchom - szeroki, oddolny i spontaniczny ruch społeczny powstały na fali sprzeciwu wobec zaostrzania przepisów antyaborcyjnych. Do zwolenniczek i zwolenników ruchu należą osoby o bardzo różnych poglądach, ale zgodne w kwestii praw kobiet.
  • Jan Mela - pomysłodawca, fundator i zarazem Prezes Fundacji „POZA HORYZONTY”, która jako jedyna w Polsce służy pomocą osobom z wrodzonymi wadami kończyn oraz po amputacjach kończyn.
  • dr Monika Sajkowska – prezeska Fundacji „DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ” (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), która każdego dnia pomaga dzieciom, ofiarom przemocy i wykorzystywania seksualnego.

6. edycja Nagrody ma wyjątkowy charakter, bowiem w 2017 roku Polska Rada Biznesu obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Gala wręczenia Nagród będzie okazją do przypomnienia szerokiemu gronu odbiorców historii i osiągnięć tej organizacji.

Media zainteresowane obsługą prasową Gali 6. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, proszone są o wypełnienie i odesłanie Formularza Akredytacji najpóźniej do 18 maja 2017 do g. 18.00 na adres mailowy Biura Prasowego Nagrody PRB im. Jana Wejcherta: media_nagroda@prb.pl.

Formularz akredytacji